واکنش سخنگوی شورای شهر تهران به انتقادها به شهرداری درباره بلندمرتبه سازی ها/ با رای دولتی ها مجوز بلندمرتبه سازی صادر می شود/ استقبال از اعلام میزان دارایی کاندیدها | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند، رضا تقی پور سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص اعلام میزان دارایی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: به طور کلی در قانون آمده است که هر کدام از روسای جمهور و معاونین و وزرای بایستی بعد از انتخابات میزان دارایی و اموال خودشان را به قوه قضائیه اعلام کنند. قوه قضائیه نیز بر اساس ساز و کار تعیین شده، میزان دارایی قبل و بعد از مسئولیت هر کدام از مسئولین را برآورد می کند.

وی در ادامه افزود: البته پیشنهادی که آقای قالیباف به نامزدهای ریاست جمهوری دادند، بسیار مناسب بود. چراکه مردم بهتر است که قبل از برگزاری فرآیند انتخابات از میزان دارایی و اموال کاندیداها اطلاع پیدا کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که در ابتدای دوره چهارم شورا پیشنهاد اعلام میزان دارایی اعضای شورا نیز مطرح شد خاطرنشان کرد: نکته ای که وجود دارد این است که بر اساس قانون اعضای شورای شهر می توانند دارایی خودشان را اعلام عمومی نکنند. البته به صورت داوطلبی برخی از نمایندگان مردم این اقدام را انجام دادند.

تقی پور در ادامه درباره موضوع بلند مرتبه سازی در تهران و انتقادهایی که به شهرداری وارد می شود نیز گفت: بر اساس قانون طرح جامع تفضیلی از سال 93 تا به الان هیچ گونه مجوز بلندمرتبه سازی صادر نشده است. چنانچه در منطقه ای شاهد اجرای بلندمرتبه سازی هستیم، این مجوز به قبل از سال 93 بر می گردد و از آن سال به الان هیچ گونه مجوزی صادر نشده است.

وی گفت: بر اساس قانون، مجوز بلندمرتبه سازی ها را شورای عالی معماری و شهرسازی صادر می کند. ترکیب این شورا شامل سه نماینده از شهرداری و شورای شهر و مابقی نمایندگان و وزرای دولتی هستند. به همین جهت اگر مجوزی برای بلندمرتبه سازی صادر می شود، با رای اعضای دولتی است و رای نمایندگان شهرداری هیچ تاثیری ندارد.

عضو شورای شهر تهران تاکید داشت: این که گفته می شود که تمام مجوزهای بلندمرتبه سازی را شهرداری صادر می کند، خلاف واقع است و شهرداری تنها مجری مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی است.

انتهای پیام/

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false