تشکیل ۱۹۶ پرونده انتخاباتی در قوه قضائیه | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند؛ غلامحسین محسنی اژه ای در صد و دوازدهمین نشست خبری خود با خبرنگاران، با اشاره به نزدیک بودن روز برگزاری انتخابات، گفت: تا به حال ۱۹۶ پرونده قضایی تشکیل شده است که بیشتر مربوط به انتخابات شورا است. همچنین ۸۰۰ مورد هم به عنوان تذکر و پیشگیری از سوی ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی مطرح شده است.

وی افزود: ۱۰۰ مورد آن به کانالهای تلگرامی باز می گردد که ۵۷ مورد به اصلاح طلبان و از نصف کمتر هم به اصولگرایان تذکر داده شده است.

محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده ثامن الحجج گفت: یک میلیون و ۲۴۴۶ هزار از حساب ها تعیین تکلیف شده است.

وی در خصوص صحبت‌های انجام شده در مورد پرونده موسوم به محموله پوشاک دختر وزیر آموزش و پروروش گفت: با توجه به اظهارات اولیه، دادسرای لواسان اعلام می‌کند که قاچاق مربوط به تعزیرات است. پس از گذشت چهار روز پرونده به تعزیرات ارسال می‌شود و تعزیرات هم در ۴۸ساعت حکم صادر می‌کند. در نشست قبلی هم بنده توضیحات مفصل ندادم و اعلام کردم که باید بررسی شود. این موضوع در دولت بحث می‌شود و وزیر دادگستری گفته بنده را نقد می‌کنند.
سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: این اتهامات مربوط به یک شرکت است، این شرکت به نام امیتیس، طراوت و کودکی در سال ۹۳به اسم وزیر آموزش و پرورش ثبت می‌شود. رئیس هیئت مدیره وزیر و مدیرعامل دختر آقای آشتیانی هستند.
این شرکت نمایندگی از سوی یک شرکت ایتالیایی دارد. شرکت با یک کارت بازرگانی دیگری به نام تولیدی بازرگانی راتین گستران طبرستان به نشانی فریدونکنار، این محموله را وارد کرده است.
محسنی اژه‌ای افزود:حوزه فعالیت این شرکت دوم، فنی و مهندسی و نه پوشاک و منسوجات است؛ بنابراین دختر وزیر با کارت شرکت خودشان محموله‌ای وارد نکردند.
در مقررات صادرات و واردات در تبصره ۳آمده است که شرکت در حوزه فعالیت مربوط به اساسنامه فعالیت کند.
سخنگوی دستگاه اظهار به ابعاد بیشتر این پرونده پرداخت و افزود:نامبردگان با سرکت دیگری محموله وارد گردند که در خوزه دیگری بوده است. از سوی دیگر خوشحالیم که رئیس تعزیرات در کمتر از دو روز حکم پرونده همکارشان را صادر کردند، خوشحالیم.
محسنی اژه‌ای افزود: گزارش دیگری به دادستانی تهران ارسال شده است و مباحثی مطرح است مبنی بر اینکه ایا وزیر می‌تواند در هنگام تصدی دیگر، حق هیئت مدیرگی و مدیرعاملی را دارد؟ از آبان ماه که ایشان وزیر شدند تا به امروز جز هیئت مدیره شرکت بازرگانی بوده است.
وی افزود:سوال دوم این است که چرا این شرکتی که نمایندگی دارد از اسم شرکت دیگری استفاده کرده است؟ شرکتی که حوزه فعالیتش پوشاک نیست چطور توانسته است این محموله را وارد کند؟ در هنگام واردات باید کارت شرکت بررسی می‌شد.
محسنی اژه‌ای تصریج کرد:بر اساس این موارد پرونده دیگری در این رابطه تشکیل شده است.
سخنگوی دستگاه فضا به سحنان اخیر جهانگیری در مناظرات اشاره و تصریح کرد: سخنانی که من اعلام کردم کاملاً قانونی بوده است. آقای پورمحمدی هم اعلام کرده بود که این وزادات جز دقیق‌ترین واردات بوده است و سؤال اینجاست که اگر این جز دقیق‌ترین هاست پس ساید واردات چطور است؟
وی افزود: اگر حکم برایت صادر شد، چه کسانی می‌تواند اعتراض کند که طبق قانون، دادستان می‌تواند اعتراض کند و پرونده‌ای که تشکیل شده است

وی به سخنان اخیر ریسس جمهور در مناظرات اشاره و تصریح کرد:ایشان در خصوص پرونده بابک زنجانی اعلام کردند که ۴میلیارد مبلغ پرونده بوده است که این اشتباه است و ایشان گفته بودند که قوه قضایی مسول بازگرداندن است. من از شما که دیپلماسی فعالی دارید می‌پرسم در خارج از کشور چه گردید؟ پول این فرد در خارج از کشور است و بانک مرکزی باید پیگیر بازگرداندن باشد. قوه قضائیه در خارج از کشور باید با هماهنگی وزارت اطلاعات و خارجه این کار را انجام می‌داده است.

 

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false