آغاز بهره برداری از فاز نخست تصفیه خانه فاضلاب پرند | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند، به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران، علاوه بر این امروز تعداد دیگری از طرح های آب و فاضلاب به بهره برداری خواهند رسید که مجموع پروژه های قابل افتتاح شامل 260 کیلومتر شبکه و خط انتقال فاضلاب ، 19000 فقره انشعاب فاضلاب و یک مدول تصفیه خانه فاضلاب در شهر پرند و همچنین بهره برداری از 8000 متر مکعب مخزن ذخیره آب، 15 ایستگاه تله متری، باز سازی و توسعه 238 کیلومتر شبکه توزیع آب و حفر و تجهیز 21 حلقه چاه در سطح شهر تهران با اعتباری بالغ بر 4000 میلیارد ریال هستند.
در فاز نخست تصفیه خانه پرند، فاضلاب جمعیتی حدود 173هزار نفر با دبی 29هزار متر مکعب در شبانه روز تصفیه می شود و سالانه 10 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده با کیفیت مناسب برای مصارف کشاورزی، صنعت و تغذیه آب خوان ها تولید خواهد شد.
شهر جدید پرند در فاصله 30 کیلومتری تهران و در دشت البرز جنوبی قرار گرفته است و شیب عمومی شهر به گونه ای است که از شمال به جنوب از ارتفاع آن کاسته می شود. فاضلاب این شهر توسط 260 کیلومتر شبکه شامل 224 کیلومتر شبکه فرعی، نزدیک به 27 کیلومتر شبکه اصلی و 9 کیلومتر خط انتقال به صورت کاملا ثقلی به تصفیه خانه منتقل می شود.
فرایند تصفیه فاضلاب در این تصفیه خانه، لجن فعال از نوع پیشرفته A2Oاست که علاوه بر حذف آلاینده های آلی توانایی حذف بیولوژیک ازت و فسفر را به عنوان مهم ترین عوامل آلاینده زیست بوم های آبی داراست.

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false