شعار نیست اما در چهار سال می‌شود فقر را ریشه‌کن کرد/دولت کشور را دچار رکود مرگ آور کرده است | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند، زاکانی نامزد احتمالی جبهه مردمی در در دومین نشست جبهه مردمی در جمع حاضران گفت: سوالات متعددی از ما شده بود. اینکه شما که اصرار به انقلاب سوم می‌کنید، مقصود شما چیست؟ در انقلاب اول پرونده نظام سلطه را بستیم، در انقلاب دوم نظام زورگویی و استکبار را به چالش کشیدیم. در انقلاب سوم قصد داریم

زاکانی عنوان کرد: با انتخاب ترامپ در آمریکا، بزرگ‌ترین فرصت برای ما فراهم شده است اما ما هنوز در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات داخلی هستیم.

وی ادامه داد: از ۲۸ شعار رهبری، ۱۳ شعار مستقیم با عنوان اقتصادی است و ۵ شعار هم غیرمستقیم به این موضوع اشاره می‌کند. چرا ما بعد از ۳۸ سال هنوز مشکل اقتصادی داریم؟

نماینده سابق تهران در مجلس بیان کرد:  مشکل از جایی شروع شد که مسئولان فرهنگ جهاد و شهادت را نادیده گرفتند و امیدشان را به غربی‌ها و دشمنان بستند. یادم هست سال ۶۲ قبل از عملیات خیبر حاج عبدالله نوریان بر تل خاکی نشسته بود. در حال نوشتن موارد بود که به او مراجعه کردم و گفتم که اسم ما را هم بنویس. حاج عبدالله گفت چرا به من می‌گویی؟ به خدا بگو چرا که قلب من در تسخیر خداوند است. ای کاش ما نیز همه را به خدا دعوت کنیم.

زاکانی اولین مانع در کشور را فساد خاطر نشان کرد: اولین مانع در کشور فساد است. من هم در دولت قبل و هم در دولت فعلی بارها برای مبارزه با مفسدان به دادگاه رفته‌ام و در همه موارد هم تبرئه شده‌ام چرا که همیشه حق را گفته‌ام.

او خطاب به روحانی گفت: آقای رئیس جمهور باید جواب بدهد که چرا دست مفسدان را باز گذاشت تا به غارت اموال عمومی بپردازند. اگر در سال ۸۰ به مبارزه با فساد و پیام رهبر انقلاب توجه می‌شد، امروز ما نباید این‌قدر حرص می‌خوردیم.

وی در خصوص رکود افزود:دولت کشور را دچار رکود مرگ‌آور و مرگ مغزی کرده است و راه عبور از رکود توجه  به سرمایه‌گذاران خارجی نیست.

زاکانی برنامه های ریاست جمهوری خود را اینگونه بیان کرد: قوام بخشی به خانواده و حرکت در مسیر فقرزدایی برنامه‌های خوبی را ریخته‌ایم. شعار نیست اما در چهار سال می‌شود فقر را ریشه‌کن کرد. ما باید درمان مردم را در نظر بگیریم تا مردم علاوه بر درد بی‌پولی، درد بیماری را نکشند. ما ۱۲ هزار قانون داریم و ۳۰ برابر فرانسه در حال قانون‌گذاری هستیم. چه خبر است مگر؟ ۶ میلیون چک برگشتی برای کشور سرسام‌آور است.

او ادامه که داد:دولت باید به سبک چابک‌سازی و کوچک شدن برود و کارآمد شود، این کار شدنی است و از دست نیروهای انقلاب برمی‌آید. رهبری فرمودند که همه نیروهای انقلاب باید با استفاده از اندیشمندان و خردمندان تحولی بزرگ در نظام را ایجاد کنند‌.

زاکانی خاطر نشان کرد:بخش کشاورزی ما با ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار شاغل، فقط ۵ درصد از اعتبارات کشور ما را به خودش اختصاص داده که این ظلم بزرگی است. ما باید سطح دانش در بخش کشاورزی را افزایش دهیم.

انتهای پیام/

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false