اجرای پروژه های حمل و نقل عمومی گامی موثر در ایجاد اشتغال توسط مدیریت شهری است | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند، پرویز سروری رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران گفت:عمده مسئولیت و بار اصلی در موضوع اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال بر عهده دولت است که متاسفانه دولت نتوانست گام اساسی در مسیر اشتغال جوانان و رفع معضل بیکاری بردارد.

مسئولانی که ظواهرشان آراسته به کالای خارجی است طبیعتا نمیتوانند گامی برای حمایت از تولید داخلی و ایجاد اشتغال بردارند در این صورت نمی توان از مردم توقع داشت کالای داخلی مصرف کنند.

در سال های گذشته مجموعه مدیریت شهری با اجرای پروژه های موثر شهری توانسته بار عظیمی از مسئله اشتغال را در شهرداری ها به ویژه شهرداری تهران به دوش بکشد.

مسئله اشتغال از مسایل مهم و اقدامات اساسی شهرداری است، چون درآمد شهرداری ها از محل خدمات مستقیم به مردم تامین می شود از همین رو میتوان گفت شاهد رقم قابل توجه بیکاری در تهران نبودیم.

در سال جاری با توجه به کاهش منابع درآمدهای پایدار و مالیات برارزش افزوده اگرچه با مشکل جدی مواجه هستیم اما باید تلاش خود را در مجموعه مدیریت شهری صرف کنیم تا با تحرک و پویایی، مردم را تشویق به پرداخت عوارض شهری کنیم همچنین پروژه های موثری که ایجاد اشتغال را با قوت دنبال کنیم.

با توجه به اینکه حمل و نقل عمومی اولویت اول شورا در تخصیص بودجه شهرداری بود و 40درصد بودجه را در این زمینه تعریف کرده است زمینه هایی برای ایجاد و اشتغال به وجود  می آید که این موضوع منوط به تحقق درآمدهای پایدار در این زمینه است.

شهرداری ها با تار و پود جامعه آمیخته شده اند از همین رو باید فرهنگ استفاده از کالای داخلی را در سطح شهرها فرهنگسازی کنند.

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false