نادران: دولتی که وزرایش از قاچاقچی حمایت می‌کند نمی‌تواند ادعای مبارزه با فساد کند | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند، نماینده مجلس نهم گفت: به لاریجانی می گوییم از واکنش های ضد ظلم مردم عصبانی نشود. شما اگر جرات دارید نسبت به کسری بودجه سال ۹۶ که قرار است از محل اوراق مشارکت و اوراق خزانه تامین شود واکنش نشان دهید و جلوی آن را بگیرید.

الیاس نادران در همایش دانشجویی مردمی مردم گله مندند که در سالن بصیرت سازمان بسیج دانشجویی در حال برگزاری است با بیان اینکه حجم این همه گلایه مندی در بین مردم بی سابقه است، گفت: اگر دولتی ها در این مراسم بودند نسبت به این گلایه مندی ها می گفتند علی برکت الله یعنی خداوند بیشترش کند.

وی افزود: همین که این فرصت فراهم شده تا غیر دولتی ها دور هم جمع شوند و حرف بزنند جای شکرش باقی است چون قبل از انقلاب ما کتک می خوردیم و همین که الان کتک نمی خوریم جای شکرش باقی است.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم مصوبه مجلس برای اختصاص حقوق ۲۴ میلیون تومانی به مدیران را مصوبه ظالمانه و نجومی دانست و افزود: خوشبختانه با فشار افکار عمومی مجلس مجبور شد که مصوبه خود را پس بگیرد و این علامت خوبی است که افکار عمومی می تواند نقش خود را در اثرگذاری بر مراکز قدرت به خوبی ایفا کند و من این را تبریک می گویم.

وی با اشاره به اینکه رئیس مجلس به خاطر فشارهایی که به دنبال مصوبه ۲۴ میلیونی حقوق مدیران به مجلس وارد شد به عده ای توهین کرد و بیش از همه این توهین ها به شورای نگهبان صورت گرفت، تصریح کرد: همین که مجلس از این مصوبه مجبور به عقب نشینی شد اتفاق مبارکی است و باید قدر آن را بدانیم و امیدواریم که در مسائل بعدی نیز شاهد این گونه اثرگذاری ها از جانب افکار عمومی باشیم.

نادران بیان کرد: رئیس مجلس مدعی شده که مجوز حقوق ۲۴ میلیون تومانی را برای تامین نظر شورای نگهبان صادر کرده و با این حال سوال ما این است که آیا حقوقدانان و فقهای شورای نگهبان واقعا از مجلس خواسته اند که حقوق ۲۴ میلیونی مدیران را تصویب کند؟

وی بیان کرد: دوم اینکه رئیس مجلس مدعی شده کسانی که به مجلس حمله می کنند اما از حمله کردن به شورای نگهبان خودداری می کنند به این علت است که از رد صلاحیت شدن می ترسند در واقع آقای لاریجانی با این اظهارات چهره ای ترسناک و دیکتاتور مآبانه از شورای نگهبان نشان داده است واقعیت این است که اگر این حرف ها خطاب به رئیس مجلس مطرح می شد حتما شکایت می کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: به لاریجانی می گوییم از واکنش های ضد ظلم مردم عصبانی نشود در واقع شما رئیس جمهور و قانون گذار هستید و اگر جرات دارید نسبت به کسری بودجه سال ۹۶ که قرار است از محل اوراق مشارکت و اوراق خزانه تامین شود واکنش نشان دهید و جلوی آن را بگیرید.

نادران بیان کرد: حرف ما با آقای لاریجانی این است که چرا به جای حل کردن مشکلات کشور با دادن مجوز حقوق ۲۴ میلیون تومانی به مدیران گناه اشرافی گری را به پای آنها می نویسند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ادبیات منقلی و آب شور و شیرین رئیس جمهور نه در شأن ایشان است و نه در شأن ملت ایران افزود: حرف ما با آقای رئیس جمهور این است احیانا اگر در عرصه سیاسی اقتصادی اتفاق می افتد نباید تاوانش را ملت ایران بدهند مگر گناه ملت ایران چیست که خانم کلینتون که شما به او دل بسته بودید رای نیاورده است؟ چرا ملت ما باید چوب رای نیاوردن کلینتون را بخورد.

وی با بیان اینکه روحانی باید مقداری فارغ از مشاورینی که دارد بنشیند و فکر کند تصریح کرد: امان از مشاورینی که توصیه هایی می کنند و رئیس دولت را دچار گرفتاری کرده و به مخمصه می اندازند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به اینکه رئیس دولت یازدهم با انتقاد از دولت قبل بر سرکار آمد و اعتماد عمومی را جلب کرد، افزود: امروز بعد از چهار سال علی رغم اینکه مانند نمازهای یومیه از معاون رئیس جمهور و وزرا گرفته از دولت قبل انتقاد کرده اند شاهدیم که کار به جایی رسیده که فرماندار بدره که به او توهین شده در پایان تماس تلفنی خود باز هم می گوید که تمام مشکلات کشور به خاطر اقدامات قبل است.

وی اضافه کرد: براساس نظرسنجی های صورت گرفته در حال حاضر رئیس جمهور دولت قبل از رئیس دولت یازدهم پیشی گرفته است و این در حالی است که انتقادات زیادی از این دولت به دولت قبل صورت گرفته است و این جای تامل دارد که چرا رئیس جمهوری که هم پول و هم اقتصاد در دستش بوده باید بعد از رئیس جمهور دولت قبل قرار بگیرد.

وی گفت: حرف ما این است که مگر این دولت با سفره و معیشت مردم چه کرده که اعتماد مردم نسبت به رئیس جمهور دولت قبل از رئیس جمهور دولت فعلی بیشتر است.

وی با بیان اینکه گلایه مندی مردم از این دولت را در نظرسنجی ها می توان دید، تصریح کرد: یکی از دلایل گلایه مندی مردم مسئله اشتغال است چرا که اگر مشکل اشتغال حل شود بسیاری دیگری از مشکلات نظیر ازدواج، آسیب های اجتماعی، عوارض فرهنگی و خیلی از گرفتاری های کشور حل می شود.

وی گفت: همین آقایان که امروز در راس کار هستند یک زمانی در نیاوران مدام  جلسه می گذاشتند و می گفتندکه ۱۵ درصد مشکلات اقتصادی کشور ناشی از تحریم ها بوده و ۸۵ درصد آن ها نیز متاثر از مدیریت کشور است و با این حال حرف ما این است که این آقایان در راس کار هستند و مدعی می شوند که تحریم ها را برداشته اند و همچنین ادعا می کنند که دارای مدیریت علمی بوده و ضعف های دولت قبل را نیز ندارند پس چرا بیکاری به رقم بی سابقه ۱۲.۲ درصد رسیده است؟

نادران بیان کرد: حرف ما این است که چه مشکلی در کار آقایان بوده که نتوانستند مشکل اشتغال را برطرف کنند. فاجعه بارتر این است که براساس گزارشی که خودشان داده اند امروز بیست درصد از جوانان فارغ التحصیل جویای کار کشور بیکار هستند.

نادران اضافه کرد: سهم برخی ها از سفره انقلاب ۵۷ میلیون تومان در ماه است اما سهم برخی دیگر از این سفره نشستن بر سر سفره پدر و مادر خودشان و خوردن نان خالی است.

وی با بیان اینکه مشکل بیکاری کشور قابل حل است تصریح کرد: عاملی که باعث شده دولت نتواند مشکل بیکاری را حل کند این است که از ظرفیت های داخلی، سرمایه مردم و توانمندی های اقتصادی کشور استفاده نشده در واقع دولت راه را بیراهه رفته است.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به اینکه دولت به مدت قریب به سه سال مردم را معطل مذاکرات گذاشت به امید اینکه اروپا و امریکا در حق ما ترحم کنند اما این گونه نشد تصریح کرد: وقتی دشمن احساس نیاز و زبونی را در ما ببیند قطعا گلوی ما را بیشتر فشار می دهد.

وی تصریح کرد: تصور کنید در اروپا و فرانسه آدم هایی مانند ترامپ روی کار بیایند و با این حال حرف ما این است آن وقت دولت چه کاری می خواهد بکند. بحث این است که اساسا دل بستن به خارجی ها برای حل مشکلات کشور سراب بوده و یک کار وقحیانه است.

نادران با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی که بیکاری جوانان را از مرز 20 درصد عبور بدهد اقتصاد مقاومتی نیست اضافه کرد: دولت اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به اینکه وزرای این دولت علنی از قاچاقچی ها حمایت کرده و در خصوص برخورد با آنها اعتراض کرده اند متاسفانه کسی هم به دهن این ها نزد تصریح کرد: وزرایی که هنوز بعد از 4 سال فرصت نکردند لیست اموال خود را به قوه قضاییه بدهند نمی توانند با قاچاق مبارزه کنند.

وی با اشاره به اینکه قریب به دو سال پس از فعالیت دولت لایحه ای تحت عنوان رفع موانع دولت توسط وزارت صنعت معدن تجارت به مجلس ارائه شد خاطر نشان کرد: در ماده اول این لایحه بحث حمایت از پتروشیمی ها که خوراک گاز در اختیار آنهاست که با حاشیه سود 400 درصد فعالیت می کنند مطرح شده بود که پس از مطالعه این بند یک سوال خطاب به آقای نعمت زاده مطرح کردیم مبنی براینکه با وجود فعالیت بخش های اقتصادی در کشورمان چه شده اولین ماده ای که در این لایحه مطرح شده به پتروشیمی ها اختصاص یافته و با این حال به یک باره آقای وزیر ناراحت شدند و گفتند پتروشیمی ها به من چه ربطی دارد و من در پتروشیمی ها چه کارم.

نادران با اشاره به اینکه امسال در لایحه برنامه ششم می خواستند این قانون را بگنجانند تازه فهمیدیم که ویژه خواری در پتروشیمی ها چیست اضافه کرد: براساس این لایحه می خواستند که یک قانون پنج ساله را بنویسند تا اگر اردیبهشت ماه هم روی کار نیامدند بتوانند آثار آن را در راستای منافع خود در پتروشیمی ها حس کنند اما خوشبختانه مجلس این ماده را حذف کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه مسئله ما آوردن این لایحه نیست بلکه مسئله این است که یک وزیر اشرافی ادبیات عامه مردم در نداشتن را نمی فهمد اضافه کرد: وزیر ویژه خوار درد مردمی که به دنبال دریافت وام های ده میلیونی ازدواج هستند تا زندگی مشترک خود را شروع کرده و به حرام نیفتند را نمی فهمند.

وی با اشاره به اینکه وقتی ترامپ پاسپورت و ویزای ایرانی را لغو کرد آه از نهاد برخی ها بلند شد افزود: این هاگفتند که چرا ترامپ این کار را کرد در واقع کسانی که آه از نهادشان بلند شد افرادی هستند که زن و بچه آمال و رویاهایشان در امریکا است.

نادران در ادامه خاطر نشان کرد: یک اتفاقی در حال رخ دادن است که بنا بر آن وزارت صنعت، معدن و تجارت با آن ساختار و شاکله مدعی شده که می خواهیم سامانه جامعه ای را تعریف کنیم به نام سامانه تجارت بنابراین گمرک باید پنجره واحد که مجلس نهم آن را عملیاتی کرده در اختیار ما قرار دهد واقعیت این است که اگر این اتفاق بیفتد آن مختصر قاچاقی که با استفاده از سامانه تجارت کشف می شده این فرصت را از دست می دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم افزود: اگر این اتفاق بیفتد ما می توانیم خود را آتش بزنیم چرا که دود این اتفاق به چشم مردم ایران می رود. واقعیت این است که می خواهند از فشار حسین فریدون استفاده کنند تا گمرک این سامانه و بیس اطلاعاتی که در اختیار دارد را به وزارت صنعت، معدن و تجارت بدهد.

وی بیان کرد: وزرای این دولت از مدیرانی تشکیل شده که تربیت یافته دولتی هستند که ویژه خواری و رانت را حرام و مکروه نمی دانستند و با خصوصی سازی به اموال ملت دست اندازی می کردند.

نادران بیان کرد: دولتی که وزرای آن علنی از قاچاقچیان حمایت می کنند طرح مبارزه با فساد از جانب آنها ادعای مضحک و فاجعه است.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه روحانی با اعتماد به بانک مرکزی ماه هاست که هر جا سخنرانی می کند می گوید به رشد 7.4درصد رسیده ایم تصریح کرد: این در حالی است که خود بانک مرکزی می گوید اشتباه نکنید چون 6.5 درصد از این رقم مربوط به فروش نفت است و تنها 9 درصد آن مربوط به دیگر بخش های اقتصادی کشور منهای درآمدهای ناشی از فروش نفت محسوب می شود.

وی با بیان اینکه تعدادی از وزرای اقتصادی خدمت رهبر معظم انقلاب رفته و گفته اند که وضع بانک و اقتصاد کشور خراب است افزود: این وزرا پیشنهاد دادند که رهبر دستور دهند تا 45 هزار تومنی که به مردم داده می شود حذف شود و گفته اند که ما این را نمی گوییم و شما بگویید و با این حال ما خطاب به آنها می گوییم آیا حقوق های نجومی و اختلاس های 11 هزار میلیارد تومانی دردی برای آنها ایجاد نمی کند اما 45 هزار تومنی که برخی محتاج آن هستند را می خواهند از مردم دریغ کنند.

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false