بازی های سیاسی دولت با مدیریت شهری، گره ترافیک تهران را کورتر کرد/وقت کشی در ترافیک تهران، نتیجه بازی های سیاسی | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند؛ بر اساس تحقیقات صورت گرفته، ایران در بین 58 کشور جهان رتبه اول وقت کشی در ترافیک را دارد. آماری که نشان می دهد وضعیت ترافیک در کشورمان تا چه حد اسف بار است. متاسفانه معضلاتی همچون کندی سرعت اینترنت، افسردگی مردم کشور و حتی همین وقت کشی رتبه های بالایی داریم و این نشان می دهد که مسئولان تا چه حد در این حوزه ها ضعیف عمل کرده اند.

در بحث مربوط به ترافیک نیز مشکلات فراوانی در کلانشهر های کشور و به خصوص در پایتخت وجود دارد که هنوز مسئولین نتوانستند تدبیری برای آن بیاندیشند.

البته نباید توقع داشت با این رویه ای که مدیران جدید شورای شهر و شهرداری تهران، در پیش گرفتند انتظار حل مشکل ترافیک را داشته باشیم چرا که تا به الان بین شهرداری و راهنمایی رانندگی و سایر ارگان ها اختلافاتی در خصوص چگونگی رسیدگی به مشکل ترافیک وجود دارد. در واقع این عدم یک پارچگی مدیریت نتیجه ای جز اخذ رتبه اولی ایران در ترافیک نداشته است.

در این میان دولت نیز هیچ همکاری با شورای سلبق در خصوص حل معضل ترافیک نکرد و دلیل آن هم چیزی جز اختلافات سیاسی با شهردار وقت نبود. مهمترین مسئله برای حل ترافیک توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی است که دولت در دوره شورای چهارم برای افزایش قطار های مترو و نوسازی اتوبوس های تندرو هیچ کمکی به شهرداری نکرد. این عدم همکاری تا جایی پیش رفت که شورای شهر اعلام کرد به دلیل عدم بودجه کافی مجبور به این هستیم که مینی بوس های فرسوده را با تاکسی تعویض کنیم چرا که دولت در خصوص نو سازی مینی بوس ها نیز دست ما را خالی گذاشته است.

جاب این است که با وجود چنین مشکلاتی که دولت بر سر شورای سابق آورد، در زمانی که مردم خودرو های داخلی را تحریم کردند دولت سمت خودرو سازها را گرفت و وام 25 میلیونی برای خرید خودروی صفر اختصاص داد. همین امر باعث شد تا کلی خودروی دیگر راهی خیابان های تهران شود.

شاید در شورای پنجم که از نظر خط سیاسی هماهنگ با دولت است، بشود پیشرفت هایی در جهت رفع چنین نقص هایی دید و باید اینگونه گفت که هم خطی مدیریت جدید شهری و دولت در حوزه سیاست، به احتمال زیاد کلید نجات کشور از گره کور ترافیک هم باشد.

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false