خودروهای آینده وضعیت هوا را پیش بینی می کنند | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند؛ هرچند  دستگاه های پیش بینی کننده  آب و هوا دقیق هستند، اما همیشه امکان درصدی از خطا وجود دارد.

در همین راستا جاگوارلندروور حق امتیاز اختراعی را ثبت کرده که براساس آن خودروهای آتی این شرکت قابلیت پیش بینی وضعیت آب و هوا را می یابند. جالب آنکه به گفته این شرکت خودروها حتی می توانند با تمرکز بر شرایط محلی، بهتر از آب و هواشناسان، وضعیت جوی را پیش بینی کنند.

 سیستم پیش بینی وضعیت آب وهوا با استفاده از حسگرهای سنجش فشار هوا، رطوبت و نور به خودرو کمک می کند تغییرات جوی را ردیابی و خود را با آنها منطبق کند. خودروهای مجهز به این سیستم  در صورت پیش بینی آب وهوای گرمتر، به طور خودکار تهویه را روشن می کنند و برعکس.

از سوی دیگر ویژگی های امنیتی مانند سیستم ترمز، بخش های کنترل و ردیابی و  تنظیمات پاک کننده شیشه جلوی خودرو نیز به طور خودکار با سیستم پیش بینی وضعیت هوا همخوان می شوند.

همچنین در توضیحات حق اختراع به استفاده از اطلاعات GPS خودرو نیز اشاره شده است. خودرو با استفاده از این اطلاعات تغییرات جوی در مسیر را به طور محلی ردیابی می کند. به این ترتیب جاگوارلندروور خودروها را به ایستگاه های هواشناسی سیار تبدیل می کند که می توانند وضعیت جوی را پیش بینی کنند.

true
true
true
false
  1. محمد

    وقتی جوانانشون رو به کار میگیرند.وقتی از ایده ها و افکارشون استفاده میکنند؛همین میشه..

  2. محمد طاها

    صنعت و تکنولوژی پیشرفته دارند خب..جامعه اشون مصرف گرا نیس..بلکه تولید میکنند استفاده و لذتشو میبرند.

  3. حسام

    ما چهارصد سال از دنیا عقب هستیم.و عقب خواهیم ماند با این روشی که داریم پیش میرویم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false