انتظار می رود نمایشگاه های بزرگ از سطح شهر به شهر آفتاب منتقل شود | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

دغدغه تهرانوندان :

ترافیک تهران مساله ای ایست که هر روزه باعث آزار و اذیت شهروندان تهرانی می شود . مساله که امروزه به امری عادی در سطح شهر تهران قلمداد می شود .

اما ترافیک روال روزانه تهران گاها تبدیل به یک بحران در سطح شهر تبدیل می شود ؛ این ترافیک با برگزاری نمایشگاههای بزرگ دچار ایست قلبی می گردد و به اصطلاح باعث قفل شدن عبور و مرور در سطح شهر تهران خصوصا بزرگراههای منتهی به نمایشگاه بین المللی واقع در شمال بزرگراه شهید چمران و یا خیابان های اطراف خیابان شهید بهشتی مصلی تهران می شود .

هزینه میلیاردی برای طراحی ، ساخت و بهره برداری مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب توسط شهرداری تهران صورت گرفته است .

از این رو با سرمایه گذاری سنگین در این پروژه و محیا بودن وسایل حمل و نقل عمومی نظیر مترو ، اتوبوس و تاکسی و دسترسی به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و فرودگاه بین المللی مهرآباد و دسترسی مناسب به بزرگراه های مهم و حیاتی شهر تهران ، لازم است نمایشگاههای با حجم بالا نظیر الکامپ ، تلکامپ ، عیدانه ، خودرو و… به این محل منتقل گردد .

در دوران اخیر پس از بهره برداری از مجموعه شهر آفتاب تنها توافق صورت گرفته فی مابین مدیریت شهری و بخش دولتی ، نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بوده است که در دو دوره برگزاری نمایشگاه توانسته است به خوبی ایرادات و مشکلات این مجموعه را رفع کند و اثبات کرد می توان مهم ترین رویدادهای نمایشگاهی را به این مجموعه منتقل کرد .

فلذا امید است این تجربه ارتباطی فی مابین شهرداری تهران و دولت محترم دوازدهم با وجود اختلاف نظرهای سیاسی در قبل ، نشان داده است می توان با همکاری مناسب مشکلات حمل و نقل و ترافیک تهران را کاست .

حال که ارتباط شهرداری تهران و دولت دوازدهم بخوبی پیش می رود و پس از دو دهه شهردار تهران می تواند در هیات دولت شرکت کند ، یکی از ماموریت های مهم شهردار تهران انتقال نمایشگاههای بزرگ به خارج از شهر تهران است که در این امر تلاش اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران را نیز می طلبد تا بتوان بخشی از مشکلات زمانی تهران را حل کرد و زمینه ساز هر چه بیشتر آسایش شهروندان تهرانی گردد .

ابهامات در واگذاری شهر نمایشگاهی آفتاب به بانک شهر و عدم بهره برداری مناسب و صحیح از این مجموعه عظیم مسایلی است که شهروندان تهرانی باید از آن آگاهی پیدا کنند .

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false