تشکیل 24 پرونده صنایع آلاینده در قدس/ واحدهای ناقض استانداردهای زیست‌محیطی در فهرست صنایع آلاینده قرار می‌گیرند | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند؛  حمید راحتی اظهار داشت: توجه به رفع آلایندگی‌های زیست‌محیطی توسط صاحبان صنایع یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید بیش از گذشته مدنظر قرار گیرد.

وی ادامه داد:‌ هم‌اکنون برخی از صنایع در این شهرستان به دلیل عدم رعایت قوانین زیست‌محیطی و نداشتن تصفیه‌خانه فاضلاب، مشکلات زیست‌محیطی بسیاری فراهم کرده‌اند که با توجه به دریافت اخطار، در صورت عدم پیگیری موضوع پلمب می‌شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان قدس با اشاره به راه‌اندازی گشت‌های کنترل و نظارت توسط این اداره خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این گشت‌های نظارتی گامی مهم در جهت کنترل عملکرد صنایع در این شهرستان برداشته می‌شود و فعالیت‌های آنان در خصوص امور زیست‌محیطی به صورت ویژه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

راحتی با تأکید بر اینکه اعضای این واحدهای گشتی را کارشناسان محیط‌زیست تشکیل می‌دهند، گفت: بر اساس تمهیدات اندیشیده‌شده، واحدهایی که استانداردهای زیست‌محیطی را رعایت نکرده باشند، در فهرست صنایع آلاینده قرار خواهند گرفت و باید ضررهایی که به محیط‌زیست وارد می‌کنند، را جبران کنند.

وی با تأکید بر لزوم داشتن تصفیه‌خانه فاضلاب افزود: داشتن تصفیه‌خانه فاضلاب می‌تواند گامی مهم در اساسی در جهت مدیریت پساب‌ها و پسماندها باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان قدس بیان داشت: تمام اقدامات صاحبان صنایع در خصوص محیط‌زیست مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و واحدهای متخلف در این زمینه شناسایی می‌شوند.

راحتی با اشاره به اینکه برخی از صاحبان صنایع نیز توجه ویژه‌ای به محیط‌زیست دارند، ادامه داد: رعایت استانداردهای زیست‌محیطی و ایجاد فضاهای سبز ازجمله مهم‌ترین عملکرد این واحدها برای داشتن محیطی زیستی سالم است.

وی اعلام کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، واحدهایی که بیشتر از میزان استانداردها فضای سبز ایجاد کنند؛ در شمار واحدهای صنعتی سبز قرار می‌گیرند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان قدس افزود: با بررسی‌های انجام‌شده، هم‌اکنون تعدادی پرونده از واحدهای متخلف در مراجع قضایی وجود دارد.

راحتی ادامه داد: هم‌اکنون 24 پرونده از این شهرستان در فهرست صنایع آلاینده قرار گرفته است که برخی از این واحدها به دلیل عدم توانایی در پرداخت جرایم تعطیل خواهند شد.

true
true
true
false
  1. محمد

    بسیاری از صنایع از مشکلات زیست محیطی رنج میبرند

  2. سعید

    صنایعی که به محیط زیست آسیب میرسانند را باید جریمه های کلان کرد و یا
    جایشان را تغییر داد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false