اعتماد به بدنه مدیریت شهری توسط شهردار تهران | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

پس از انتصاب محمد علی نجفی به عنوان شهردار تهران ، گمانه زنی هایی در خصوص انتصابات جناحی و خارج از بدنه مدیریت شهری به گوش می رسید .

این مساله با انتصاب چند تن از معاونین شهردار به اوج خود رسید و حاشیه هایی را ایجاد کرد . دغدغه هایی را برای فعالان حوزه مدیریت شهری ایجاد کرد ؛ اما پس از انتصاب گروه اول شهرداران مناطق تا حدی گمانه زنی های را خنثی کرد .

مطمئنا پس از هر انتصابی موافقان و مخالفانی خواهد داشت . این مخالفت ها و موافقت ها از چند وجه صورت می پذیرد از جمله : مسئولین دوره سابق مدیریت شهری ، فعالان مدیریت شهری ، جناح های سیاسی موسوم به اصولگرایان و اصلاح طلبان و بدنه شهرداری تهران .

در این مساله نیز شاهد موج گسترده ای بر علیه شایعاتی از انتصاب یکی از شهرداران دوره قبل برای منطقه 22 تهران از فعالان مدیریت شهری ، بدنه شهرداری تهران و جناح سیاسی اصلاح طلبان در فضای مجازی منتشر شد .

اما با انتصاب گروه دوم شهرداران مناطق تهران نشان داد محمد علی نجفی به هیچ عنوان قرار نیست بر مبنای منافع جناحی و فشارهای گروههای سیاسی مقابل ، مدیران خود را انتخاب نماید و بر مبنای منفعت عمومی عمل خواهد کرد .

در انتصاب گروه دوم شهرداران مناطق اقدامی بسیار ارزنده ای نیز شاهد بودیم و انتصاب دو خانم به عنوان شهردار منطقه 7 و 10 شهر تهران .

شهردار تهران نشان داد در انتصاب خانم ها به عنوان شهرداران مناطق تهران از پارامترهای تجربه ، توانایی و تعهد نسبت به صدور احکام خانم دکتر سمیه حاجوی به عنوان شهردار منطقه 7 و خانم سهیلا صادق زاده به عنوان شهردار منطقه 10 اقدام کرده است .

دکتر سمیه حاجوی شهردار کنونی منطقه 7 تهران پیش از این شهردار ناحیه یک منطقه 4 بوده است . وی از ابتدا به عنوان کارمند شهرداری تهران سیکل ارتقا اداری را از پایین ترین سطح اجرایی آغاز ، در حوزه اجتماعی و فرهنگی مدیرسلامت منطقه تا شهردار ناحیه ای یکی از مهمترین ناحیه های شهر تهران ادامه داده است. وی به عنوان یکی از موفق ترین و با نظم ترین شهرداران نواحی شهر تهران شناخته می شد و انتصاب وی به عنوان شهردار منطقه 7 نشان از اعتماد دکتر نجفی به بدنه سالم ، توانا و با تجربه شهرداری تهران بوده است .

امید است تغییرات بعدی مدیریت شهری نیز از جنس همین انتصابات باشد تا بتوان شهری زیبا ، سالم و پیشرفته را در افق آینده ببینیم .

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false