به دنبال رفع بازماندگی کودکان از تحصیل و برابری کیفیت در آموزش هستیم | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

 

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: برخی از خانواده ها اجازه نمی دهند فرزندانشان بخصوص دختران در مدارس حضور پیدا کنند. همچنین امیدواریم دانش آموزان در اقصی نقاط کشور از کیفیت برابری برای دسترسی به آموزش برخوردار باشند.

برنامه “صبح و گفت وگو” رادیو گفت و گو با موضوع بازگشایی مدارس ، با حضور دکتر رضوان حکیمی زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش به روی آنتن رفت.

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند ، دکتر رضوان حکیمی زاده با اشاره به بازگشایی مدارس و جذب همه کودکان به مدارس گفت: خوشبختانه با تاکیدات مقام معظم رهبری و تلاش های دولت در این زمینه، امسال فرصتی فراهم شد تا با صدور کارت حمایت تحصیلی برای دانش آموزان فاقد مدارک اوراق های هویتی که نمی توانستند در سال های قبل، ثبت نام کنند تسهیلاتی ایجاد شود تا آنها با همکاری وزارت کشور و وزارت آموزش و پرورش با دریافت کارت حمایت تحصیلی امکان ثبت نام پیدا کنند.

وی با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم برای ثبت نام تمام کودکانی که در ایران هستند، دیده شده است، عنوان کرد: در حال حاضر بیشتر از 403 هزار نفر از کودکان اتباع را در همه مقاطع در مدارس ثبت نام کردیم و در دوره ابتدایی شاهد رشد پنج درصدی دانش آموزان در مجموع هستیم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص اقدامات انجام شده برای بازماندگان از تحصیل، اعلام داشت: عزم و اراده جدی در آموزش و پرورش با همکاری سایر نهاد ها است که فرصت برگرداندن کودکان به مدرسه را فراهم کنیم و خوشبختانه در این زمینه سازمان های مردم نهاد نیز حمایت های بسیار خوبی داشته اند و امیدواریم رسانه ها با فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم در رابطه با اهمیتی که می تواند تحصیل داشته باشد ،نقش ایفا کنند در اینکه ما شاهد باشیم هیچ کودکی پشت درهای مدرسه نماند و همه فرزندان ما در سن تحصیل در مدرسه ها حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه سامانه های ثبت نام تا نیمه آبان ماه فعال هستند، ادامه داد: در رابطه با نوآموزان پیش دبستانی به خصوص در مناطق محروم و مناطق دو زبانه، اعتبار مصوب داریم که به صورت رایگان بتوانند از فرصت های آموزش پیش دبستانی استفاده کنند.

حکیمی زاده خاطرنشان شد: خوشبختانه در تمام روستاها و حتی در جاهایی که تعداد دانش آموزان سه یا چهار نفر هستند تجهیزات فراهم شده و با اعزام معلم سعی شده تا دانش آموزان در کلاس های درس حضور داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش به چالش های موجود در بازماندن کودکان از تحصیل اشاره کرد و بیان داشت: چالش های ما فقط اقتصادی نیست، در برخی از مدارس به دلیل مسایل فرهنگی و کودکان کار شاهد هستیم که برخی از خانواده ها اجازه نمی دهند فرزندانشان بخصوص دختران در مدارس حضور پیدا کنند و از جمله مسایلی که به ترک تحصیل و بازماندن کودکان از تحصیل دامن می زند، ازدواج زودهنگام دختران در بعضی از مناطق است.

وی در خصوص چالش دیگر آموزش و پرورش گفت: امیدواریم دانش آموزان در اقصی نقاط کشور از کیفیت برابری برای دسترسی به آموزش برخوردار باشند یعنی صرف حضور دانش آموز در مدرسه نباید برای ما کفایت کند.

حکیمی زاده در خصوص برنامه های امسال بیان داشت: با توجه به اینکه برنامه های درسی از دو سال قبل آماده می شود سعی شده با توجه به شرایط سنی این عزیزان در دوران ابتدایی، برنامه های مهارتی را متناسب سازی کنیم و مهارت های با هم زیستن و مهارت های اجتماعی را در قلب برنامه های اضافی دنبال کنیم.

وی افزود: کار دیگر، جلسات مشترکی بوده که با دانشگاه فرهنگیان داشته ایم و قرار بر این است معلمان جدید که امسال جذب خواهند شد و دوره کارورزی را می گذرانند، از تجارب معلمان بازنشسته استفاده کنند تا بتوانند در آماده ساختن این افراد به ما کمک کنند.

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false