کلبه‌های بازیافت مدارس منطقه ۲۰ بازگشایی شد / توزیع ۳۰۰ مخزن پسماند خشک در مدارس جنوب تهران | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند؛ ابوالفضل حیدری از آغاز روند جمع‌آوری پسماند خشک در مدارس و ارائه آموزش‌های شهروندی ویژه دانش‌آموزان این منطقه خبر داد.

وی با بیان این مطلب گفت: به دنبال برنامه های طرح استقبال از مهر و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، روند جمع آوری پسماند خشک از مدارس و دانش‌آموزان شروع می شود و علاوه بر بازگشایی ۱۱ کلبه بازیافت مدارس، خودروهای ملودی نیز فعال می‌شوند.

قائم مقام شهرداری منطقه ۲۰ تهران ، دانش‌آموزان را به‌عنوان مهم‌ترین گروه هدف برای نهادینه شدن فرهنگ جداسازی پسماندهای خشک و تر برشمرد و افزود: ارائه آموزش‌های هدفمند در قالب آموزش‌های چهره به چهره، نمایش‌های هنری و توزیع بسته‌های کمک انگیزشی از دیگر اقداماتی است که با حضور کارشناسان بازیافت در مراکز آموزشی انجام می شود و علاوه بر دانش‌آموزان، والدین و کادر اجرایی مدارس نیز می‌توانند از این امکان آموزشی بهره مند شوند.

وی با اشاره به اهمیت فراهم‌سازی زمینه دسترسی دانش آموزان به محل‌های جمع‌آوری پسماند خشک، گفت: برای سال تحصیلی جدید، ۳۰۰ مخزن ۸۰ و ۱۲۰ لیتری در ۹۷ مدرسه منتخب منطقه ۲۰ توزیع شده است و در صورت درخواست و تقاضای دیگر مراکز آموزشی، همچنان در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

قائم مقام شهرداری منطقه ۲۰ یادآور شد: تفکیک پسماند خشک از زباله‌های خانگی امر مهمی و تاثیرگذاری در کاهش هزینه‌های تحمیلی به مدیریت شهری است که با مشارکت شهروندان محقق می‌شود.

انتهای متن/

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false