گلایه مسافران بی آر تی از تبلیغات نصب شده روی بدنه اتوبوس/ زیر پاگذاشتن حقوق شهروندی به بهانه درآمدزایی! | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند؛ احتمالا هنگام سوار شدن به اتوبوس های بی آرتی چشمتان به تبلیغات عجیب و غریب درج شده روی بدنه اتوبوس ها افتاده باشد. از عکس جناب خان گرفته تا شامپو مایع لباس شویی و موبایل و … اینکه از فضای اتوبوس ها به عنوان یک پتانسیلی برای تبلیغات استفاده شود موردی ندارد اما مسئله از جایی شروع می شود که این تبلیغات برای مردم مزاحمت ایجاد کند و حقوق شهروندی آنها را نقض کند.

متاسفانه تبلیغاتی که در این اتوبوس ها درج شده باعث شده است تا برای مسافران مزاحمت ایجاد کند و دید آنها را مختل کند. به طور خلاصه باید اینگونه گفت که فضای داخلی اتوبوس در زمان استفاده از خطوط بی آر تی به قدری تاریک است که مسافران احساس می کنند که در قطارهای مترو هستند.

در باب همین موضوع با برخی از مسافرین صحبت کردیم که قریب به اکثر آنان از این نوع تبلیغات ناراضی بودند. یکی از مردم از تاریکی اتوبوس ها گلایه داشت و می گفت: « من می توانم همین مسیری را که با اتوبوس می روم با مترو هم بروم اما به دلیل اینکه مترو در زیر زمین است چندان راغب به تردد با آن نیستم اما با این وضع تبلیغات روی اتوبوس انگاری سوار واگن های مترو شده ام»

یکی دیگر از مسافرین از این تبلیغات گلایه داشت و عنوان می کرد: « بارها شده ایستگاهی که من باید پیاده می شدم را رد کردم فقط به خاطر اینکه این تبلیغات دید ما را کور کرده».

اینها برخی از گلایه های مسافرینی است که از درج چنین تبلیغاتی نا راضی هستند و برخی از آنان از این امر شکایت داشتند که چرا شهرداری باید برای درآمدزایی، اینگونه تبلیغات زائد و ناراحت کننده را بر روی بدنه اتوبوس ها درج کند. این در حالی است که  وقتی بهای بلیط توسط مسافر پرداخت می شود، توقع این است که مسئولین نیز فضای اتوبوس ها را برای راحتی مسافرین مهیا سازند.

نکته جالب اینجاست که سازمان شهرداری با کوچکترین تخلف مغازه ها در حوزه تبلیغات برخورد می کند و اگر شخصی تابلوی تبلیغاتی به صورت خودسر در مکانی نصب کند ماموران شهرداری به سرعت با آن برخورد می کنند و نهایتا اگر با آن برخورد نکنند مالیات آن را اخذ می کنند.

true
true
true
false
  1. محمد جواد تقی پور

    به نظرم تبلیغات باید در اتوبوس ها باشد.و در همه کشورها تبلیع وجود دارد..اما ما باید تنوع تبلیعاتی هم در نظر بگیریم..مثلا تبلیغ یک کنسرت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false