معاونان جدید نجفی در شهرداری تهران/از مدیر مستعفی حادثه راه آهن تا راهیابی میراثی‌ها به شهرداری | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند؛ نجفی به ترتیب محمد مهدی حجت را به عنوان معاون شهرسازی و معماری، سمیع الله حسینی مکارم را به عنوان معاون مالی و اقتصاد شهری، حجت الله میرزایی را به عنوان معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و حسن پورسیدآقایی را به عنوان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران منصوب کرد.

*محسن پورسیدآقایی متولد 1340 مشهد و یکی از مدیران راه آهن در ایران به معاونت حمل و نقل رفت. وی اوایل پیروزی انقلاب، در جهاد سازندگی، نهضت سوادآموزی و امور تربیتی در مدارس جنوب تهران فعال شد و در دوران دانشجویی؛ با جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف همکاری کرد و در سال 68 به راه‌آهن پیوست و در این شرکت همه مدارج ترقی را پیمود.

وی دارای مدرک کارشناسی و ارشد در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و دارای مدرک دکترا مهندسی صنایع از دانشگاه تربیت مدرس است.

پورسیدآقایی که در کارنامه شغلی خود فعالیت در نهادهای جهاد سازندگی، نهضت سواد آموزی و امور تربیتی آموزش و پرورش جاده ساوه و اسلامشهر دارد از سال  68 تا 70 به عنوان مشاور مدیر عامل راه آهن مشغول بوده است.

وی مدیرعامل شرکت راه‌آهن در سال‌های 70 تا 77 ، مدیر کل نیروی کشش، معاون ناوگان راه‌آهن، عضو هیات مدیره راه‌آهن، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجاء و عضوهیات مدیره شرکت راه‌آهن از 1377 تا 1386 و مدیرعامل بخش حمل و نقل ریلی شرکت مپنا از 1386 تاکنون در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران را برعهده گرفته است.

مدیرعامل سابق شرکت راه‌آهن که به دلیل حادثه برخورد دوقطار مسافربری تبریز-مشهد از سمت خود استعفا داد موفق به دریافت کسب نشان لیاقت و مدیریت از سوی دولت و ریاست جمهوری سال در 83 و اخذ تقدیرنامه‌های متعدد از سازمان‌ها و مقامات کشوری و لشگری است.

وی دارای سوابق علمی همچون استاد دانشگاه علم و صنعت ایران از 1378 تا 1386، عضو هیات مدیره انجمن صنایع ریلی ایران از ابتدای تشکیل تاکنون، عضو هیات مدیره انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی ایران(دوره اول و دوم و سوم) و عضو هیات تحریریه مجله علمی – پژوهشی “پژوهشنامه حمل و نقل” از زمان تشکیل تاکنون است.

*سمیع الله حسینی مکارم  از چهره های اصلاح طلب به معاونت مالی رفت وی که در سوابق کاری خود، مدیر اداره آموزش و پرورش منطقه 14 تهران، معاون اداری و مالی آموزش و پرورش تهران و مدیر کل مدارس شبه قاره هندو  مدیرکل بودجه و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش را دارد.

وی در طول دولتهای نهم و دهم از آموزش‌ و پرورش جدا و به سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران، پست بانک رفته  و از آغاز دولت روحانی تاکنون به عنوان معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری(معاون معاونان رئیس جمهور آقایان نجفی، سلطانی فر و هم اکنون خانم احمدی فر) اشتغال دارد.

حسینی مکارم دانش آموخته اقتصاد است و از معلمی ،مدیریت مدرسه،رئیس اداره منطقه،معاون مدیرکل،مدیرکل و… را در تجربه و کارنامه خود دارد.

*محمدمهدی حجت  متولد 1328 به معاونت شهرسازی رفت.

وی معمار ایرانی، از رؤسای اسبق و بنیان‌گذاران سازمان میراث فرهنگی و قائم مقام سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

حجت، فوق لیسانس معماری دانشگاه تهران و دارای دکتری حفاظت از بناهای تاریخی از دانشگاه یورک انگلستان است.

از جمله سوابق اجرایی وی می توان به جانشینی وزیر در سازمان ملی حفاظت آثار باستانی ایران، عضو شورای مشورتی کمیته ملی یونسکو، رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و جانشین وزیر فرهنگ در شورای عالی معماری و شهرسازی اشاره کرد.

مهدی حجت در انتخابات چهارمین دوره شورای شهر تهران در فهرست اصلاح طلبان قرار داشت و به شورای شهر تهران راه یافت اما به دلیل انتصاب به عنوان معاون ریاست میراث فرهنگی از شورای شهر تهران استعفا داد و ولی‌الله شجاع پوریان جایگزین وی شد.

از آغاز ریاست محمدعلی نجفی در سازمان میراث فرهنگی تا استعفای وی، حجت قائم مقام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود.

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false