کانون های اصلی بوی نامطبوع محور فرودگاه حضرت امام خمینی(ره)/مردم در از بین بردن شیرابه ها به شهرداری کمک کنند | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند؛ منصور باقرصاد مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، در خصوص کانون اصلی بوی بد در مسیر تهران به فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: نکته اول که در این ارتباط وجود دارد این است که دریاچه شیرابه خشک شده است و هیچ گونه شیرابه ای در آن مکان وجود ندارد که باعث ایجاد بوی بد در سطح مسیر شود.

وی در ادامه افزود: مسئولیت بررسی و رسیدگی به بوی بد مسیر فرودگاه، سازمان محیط زیست است که در چندین نوبت گزارش هایی در این باره ارائه داده است. البته جلسات متعددی با معاونت اجرایی رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست و دیگر ارگان ها برگزار کردیم. حتی یک جلسه نیز از خبرنگاران دعوت کردیم که تا شاهد اقدامات سازمان ها و شهرداری برای رفع این معضل باشند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به این که درصد بسیاری کمی از کانون ایجاد بوی نامطبوع محور فرودگاه حضرت امام(ره) مربوط به آرادکوه است خاطرنشان کرد: از علت های اصلی بوی نامطبوع، فاضلاب واوان و تسویه خانه فرودگاه و گاوداری ها و کارخانه های همجوار محور تهران- قم است که این بو را تشدید می کند.

باقرصاد در ادامه تصریح داشت: در یکی از این بازدیدها مقرر شده بود که تسویه خانه فاضلاب واوان تکمیل و به بهره برداری برسد. اما هنوز این مجموعه تکمیل نشده است. مقرر شد که گاوداری ها نیز اقداماتی برای کاهش بوی بد در مسیر تهران- قم انجام دهند.

وی گفت: یکی از معضلاتی که در تهران وجود دارد این است که مردم شیرابه تولید نکنند. به مردم توصیه می کنیم که اولا زباله ها را تفکیک کنند و سپس اینکه به هیچ عنوان آب در زباله ها قرار ندهند. به طور تقریبی حدود 2 میلیون و 500 هزار خانه در تهران داریم که اگر هر کدام از این خانوارها نیم لیتر آب کمتر وارد زباله های خود کنند، مطمئنا وضعیت شیرابه ها به کمترین مقدار خود خواهد رسید و شهرداری دیگر معضل شیرابه نخواهد داشت.

انتهای پیام/

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false