استقبال ویژه مردم از مجموعه باغ کتاب تهران/صنعت فرهنگ کشور نیاز به تحول دارد | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند؛ دکتر مجید حسینی مدیر عامل باغ کتاب تهران، در خصوص شرایط ویژه باغ کتاب تهران اظهار داشت: به جرات می توان گفت که یکی از مهمترین افتخارات شهرداری تهران در دوره مدیریتی آقای قالیباف، افتتاح بزرگترین مجموعه و فروشگاه کتاب در پایتخت است. در حال حاضر حدود 400 هزار نوع کتاب در این مجموعه وجود دارد که به نوعی در کل دنیا منحصربه فرد است.

وی در ادامه افزود: فضای مربوط به باغ کتاب حدود 14 هزار متر مربع است که همشهریان تهرانی می توانند با مراجعه به باغ کتاب، از این فضا به راحتی استفاده کنند. نکته ای که در این ارتباط وجود دارد این است که ناشران هیچ محدودیتی در عرضه کتاب های خود در مجموعه باغ کتاب ندارند. چراکه آنقدر فضای این مجموعه وسیع و بزرگ است که اگر همه ناشران کتاب های خودشان را برای عرضه بیاورند، هنوز جای خالی بسیاری وجود خواهد داشت.

مدیرعامل باغ کتاب تهران تاکید داشت: این فضا برای تمامی ناشران وجود دارد که کتاب های خودشان را عرضه کنند. البته اگر کتاب آنها در این مجموعه به فروش نرفت، دیگر اجازه حضور نخواهند داشت. چراکه باغ کتاب متعلق به مردم است و مردم اگر تمایلی برای خرید یک کتاب را نداشته باشند، دیگر لزومی ندارد آن ناشر در باغ کتاب ادامه فعالیت داشته باشد.

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 23 درصد فروش کتاب در پایتخت، مربوط به شهر کتاب است. نکته دیگری که وجود دارد این است که اقتصاد تهران از حالت سوپرمارکتی خارج و به سمت مگامال ها سوق پیدا کرده است. در حال حاضر 60 مگامال در تهران فعالیت می کند که عمده خریدهای مردم از این مراکز است.

وی گفت: از حدود یک هزار و دویست کتاب فروشی در سطح تهران، حدود 200 کتاب فروشی در حال تعطیل شدن است. این برای زمانی است که هنوز باغ کتاب افتتاح نشده بود. امروزه هر خانواده ای که به مگامال ها مراجعه کند، تمامی نیازهای خود را رفع می کند. حتی میزان فروش کتاب در این مراکز به شدت افزایش پیدا کرده است و دیگر کمتر فردی است که برای خرید یک جلد کتاب به کتاب فروشی ها مراجعه کند.

 مدیرعامل باغ کتاب تهران با اشاره به این که به طور قطع در صورت عدم افتتاح باغ کتاب، وضعیت کتاب و ناشران شرایط بدی را پیدا می کرد خاطرنشان کرد: در برخی از مناطق شهر تهران به دلیل گرانی زمین، صرفه اقتصادی برای ایجاد کتاب فروشی وجود ندارد. مطمئنا آینده صنعت فرهنگ کشور اعم از کتاب و موسیقی و غیره به فعالیت مگامال ها بستگی دارد.

انتهای پیام/

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false