فعالیت زنان در شورای شهر و روستا باعث رشد کشور است | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند؛ محمدحسین مقیمی قائم‌مقام وزیر کشور گفت: کشور ما زنان متعهد، متخصص، شجاع و دلسوزی در عرصه فعالیت‌های اجتماعی در سطح شهر و روستا دارد.

وی به حضور زنان در شورای شهر و روستا تأکید کرد و افزود: زنان همان‌گونه که در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فعال هستند در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز به‌صورت چشمگیر حضورداشته‌اند.

قائم‌مقام وزیر کشور ادامه داد: بدون شک حضور زنان در شورای شهر و روستا از مشکلات سطح جامعه کم خواهد کرد و تعهد آنان نسبت به وظایف و مسئولیت‌هایشان بسیار خوب است.

وی نقش بانوان را در پیشرفت کشور مهم دانست و بیان کرد: در شورای شهر و روستا تعداد زیادی از بانوان توسط مردم انتخاب شدند که می‌توانند نقش بسیار سازنده‌ای در کشور داشته باشند و در ارتباط با مردم، بسیاری از معضلات جامعه را شناسایی و رفع کنند.

مقیمی در خصوص تأثیر دهیاران زن اذعان داشت: در دوره‌های گذشته که بانوان در شوراها فعالیت داشته‌اند شاهد نظم، علاقه، همت و تلاش روزافزون آنان به‌صورت جدی بوده‌ایم و امور روستا،

رفع معضل و مشکلات سطح روستا دغدغه‌های دهیاران زن است.

وی به حضور دهیاران زن اشاره کرد و افزود: با توجه به پتانسیل زنان، امیدواریم در پنجمین دوره شوراهای روستایی شاهد حضور دهیاران زن باشیم.

قائم‌مقام وزیر کشور با اشاره به افزایش تولیدات روستایی گفت: شوراها منتخب مردم هستند و آنان باید با تلاش گسترده برای ایجاد ارزش‌افزوده و بالا بردن تولیدات کشاورزی در روستا فعالیت جدی کنند و در بسیج مردم و تجهیز منابع مالی اقدام نمایند.

وی خاطرنشان کرد: بانوان می‌توانند نقش بیشتری در تولیدات صنایع‌دستی، اشتغال‌زایی و ارتقا درآمد اقتصادی خانواده در روستا داشته باشند.

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false