بلایی که لیلا و بهزاد بر سر زنان جوان غرب تهران می آوردند + عکس | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند؛ با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع \”سرقت به عنف ( زورگیری )\” و به دستور بازپرس شعبه ۱۵ دادسرای ناحیه ۵ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس Police آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : \” در خیابان ستارخان قصد پیاده شدن از ماشین را داشتم که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین آقا و خانم جوان به من نزدیک شدند ؛ در یک لحظه و پس از پیاده شدن از ماشین بود که سرنشین مرد موتورسیکلت از پشت سر به من حمله ور شد و پس از سرقت Stealing دستبند طلایم ، بهمراه همدست خانم خود و با موتور از محل متواری شدند .

با آغاز رسیدگی به پرونده ، شکایت های مشابه دیگری تماما توسط شکات زن در کلانتری های غرب و شمال غرب تهران مطرح شد مبنی بر اینکه آقا و خانم موتورسواری اقدام به زورگیری و سرقت طلاجات از آنها کردند .

یکی از مالباختگان که توسط سارقین مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته بود ، در شرح ماجرای سرقت دستبند طلایش به کارآگاهان گفت : \” ساعت ۱۳:۰۰ مورخه ۱۲/۰۵/۱۳۹۶ با خودرو شخصی ۲۰۶ خود در میدان شهرزیبا در حال تردد بودم که یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی مشکی با دو سرنشین آقا و خانم جوان به من نزدیک شد؛ در یک لحظه توقف خودرو به سمت من حمله ور شده و با ضرب و شتم اقدام به سرقت یک رشته دستبند طلایم به ارزش تقریبی ۵ میلیون تومان کرده و بهس رعت از محل متواری شدند .

با توجه به وقوع سرقت های مشابه ، کارآگاهان پایگاه دوم آگاهی اقدام به شناسایی تعدادی از مراکز تجاری و شعبات بانکی مجهز به دوربین های مداربسته کرده و با بررسی و بازبینی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته موفق به شناسایی سرنشینان آقا و خانم یک دستگاه موتورسیکلت مشکی شدند به عنوان سارقین زورگیر تحت تعقیب خود شدند .

در ادامه و با شناسایی مناطق سرقت در مناطق غرب و شمال غرب تهران ، تصاویر بدست آمده از سارقین در اختیار گشت های انتظامی این مناطق قرار گرفت تا در صورت مشاهده سارقین و شناسایی آنها اقدام به دستگیری این زن و مرد جوان زورگیر نمایند .

در مورخه۱۵/۰۵/۱۳۹۶ مأمورین واحد گشت انتظامی شماره …. در خیابان آیات الله کاشانی – مسیر غرب به شرق – تقاطع خیابان بهنام متوجه درگیری دو سرنشین خانم یک دستگاه خودرو سواری ال ۹۰ مشکی با یک آقا می شوند که این آقا به محض مشاهده مأمورین سوار یک دستگاه موتورسیکلت شده و به سرعت از محل متواری می شود ؛ مأمورین با مشاهده صحنه فرار Escape این شخص به تعقیب وی پرداخته و سرانجام طی یک تعقیب و گریز موفق به دستگیری او می شوند .

همزمان با دستگیری این شخص توسط مأمورین گشت انتظامی ، دو سرنشین خانم خودرو ال ۹۰ نیز به کلانتری ۱۴۰ باغ فیض مراجعه و در طرح شکایت خود عنوان می کنند که توسط جوان دستگیر شده مورد سرقت و زورگیری طلاجات قرار گرفتند .

این دو خانم پس از انتقال متهمین به کلانتری ۱۴۰ اقدام به شناسایی آنها کردند ؛ راننده ال ۹۰ در اظهاراتش به مأمورین گفت : ” در خیابان بهنام در حال پارک خودرو بودم ؛ در حین پیاده شدن از ماشین ، آقای جوانی به من نزدیک شد و مدعی شد که خودرو را بد پارک کردم ؛ برای جابجا کردن خودرو مجددا سوار ماشین شدم ؛ در یک لحظه این شخص دست چپ مرا گرفت و اقدام به کشیدن دستبند از دستم کرد ؛ وقتی نتوانست دستبند را در آورد ، با چاقو دستبندم را پاره کرد و با تهدید چاقو انگشترهای مرا از دستم کشید و به سمت خیابان اصلی ( آیت الله کاشانی ) فرار کرد ؛ در همین زمان بهمراه دوست خود به سمت او دویده و قبل از سوار شدن به موتور ، با او درگیر شدیم که در همان زمان مأمورین [ گشت انتظامی] سر رسیدند و [ متهمین را دستگیر کردند ] ” .

با انتقال متهم به پایگاه دوم آگاهی ، “بهزاد . د” ( متولد ۱۳۶۵ ) به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار ساکن در منطقه جوادیه راه آهن مورد شناسایی قرار گرفت ؛ بررسی وسوابق متهم نشان داد که او از سال ۱۳۸۵ تاکنون چهار بار به اتهام زورگیری دستگیر و روانه زندان Prison شده است .

با دستگیری “بهزاد . د” و شناسایی وی به عنوان سارق زورگیری که با همدستی یک خانم جوان اقدام به زورگیری از خانم ها کرده ، تحقیقات جهت شناسایی همدست وی آغاز شد ؛ “بهزاد” که در تحقیقات اولیه مدعی بود که به تنهایی اقدام به سرقت کرده ، پس از مشاهده تصاویر بدست آمده از وی از طریق دوربین های مداربسته به ناچار لب به اعتراف گشود و همدستش بنام “لیلا”را معرفی کرد .

بهزاد در اعترافاتش عنوان داشت که از حدود ۴ ماه پیش با لیلا . ق ( متولد ۱۳۷۲ ) طرح دوستی ریخته و پس از مدتی پیشنهاد زورگیری طلاجات از خانم های جوان را به او داده که با موافقت لیلا ، سرقت هایشان از زنان را آغاز کرده اند .

بهزاد در خصوص نحوه متواری شدن لیلا از محل آخرین سرقت به کارآگاهان گفت : در زمان سرقت لیلا چنده ده متر از من فاصله داشت و کسی متوجه همراهی او با من نبود ؛ زمانیکه مأمورین قصد دستگیری مرا داشتند ، دیگر برای سوار کردن لیلا اقدام نکردم و او نیز با مشاهده صحنه ی فرار من از محل ، جداگانه محل را ترک کرد ” .

با شناسایی لیلا به عنوان دومین متهم پرونده ، مخفیگاه وی در خانی آباد شناسایی و کارآگاهان به این محل مراجعه کردند اما لیلا از این محل متواری شده بود .

سرانجام با انجام اقدامات پلیسی ، مخفیگاه لیلا در منطقه نازی آباد شناسایی و او نیز در مورخه ۱۸/۰۵/۱۳۹۶ دستگیر و در همام تحقیقات اولیه صراحتا به مشارکت در زورگیری از زنان با همدستی بهزاد اعتراف کرد .

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : در ادامه رسیدگی به پرونده و در تحقیقات تکمیلی مشخص شد متهمین علاوه بر موتورسیکلت آپاچی مشکی از موتورسیکلت های آپاچی سفید ، ns مشکی و همچنین پژو ۲۰۶ سفیدرنگ متعلق به متهم زن پرونده نیز جهت انجام سرقت های خود در مناطق غرب و شمال غرب تهران بویژه در مناطق سعادت آباد ، پونک ، سردار جنگل ، نیایش ، جنت آباد و صادقیه استفاده کرده اند .

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ، در پایان خبر عنوان داشت : از کلیه شکات و مالباختگان بویژه خانم هایی که بدین شیوه و شگرد و توسط دو سارق زن و مرد جوان مورد زورگیری و سرقت طلاجات و دیگر اموال باارزش خود قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان جنت آباد شمالی مراجعه نمایند .

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false