محمدجواد آذری جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات + ویدیو | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

      جمعه - 27 مرداد 1396      16286      1863 بازدید  

محمد جواد جهرمی ۳۶ ساله مهندس برق که در دولت یازدهم معاون وزیر ارتباطات بود ،زمانیکه واعظی رای پاستور می شد دنیای مجازی را به معاون خود سپرد تا یکی از پیچیده ترین وزارت خانه های کشور را اداره کند.

او که سابقه مدیریت کلانش به کمتر از 2 سال می رسد و در طول چندین مسئولیت رده پایین خود نیز بارها توسط کارشناسان و رسانه ها مورد نقد قرار گرفته است. کار سختی در گرفتن رأی اعتماد نمایندگان ملت در پیش روی دارد.

جهرمی از سال ۸۸ تا ۹۳ مدیرکل امنیت سیستم های ارتباطی در سازمان تنظیم و مقررات و ارتباطات رادیویی بود و پس از آن تا سال ۹۵ عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت و از ۹۵ به بعد رئیس هیات مدیره این شرکت دولتی بوده است؛ در همین سالها او بارها به عدم رسیدگی و اجرای دستورات قضایی متهم شده و از سوی دادگستری کل کشور مورد بازخواست قرار گرفته است.

وزارت ارتباطات از یک سو با مسائل فنی از قبیل کیفیت ارتباطات مخابراتی و سرعت اینترنت درگیر است و از دیگر سو درگیر تامین محتوا در فضای مجازی ،شبکه اطلاعات ملی و شبکه های اجتماعی امن برای کاربران ایرانی از دیگر مسائل مهم این وزارت خانه است.

علاوه بر این موارد به دنبال توسعه استارت آپ ها و کسب و کار های اینترنتی است و باید برای این کارها سایر وزارت خانه ها و دستگاه های نظارتی را نیز با خود همراه کند.

نویسنده: پرستو ولی زاده

 
 

برق 10 مرکز حیاتی تهران قطع شد

      18822      1267 بازدید  

پیام مدیر عامل بانک شهر به مناسبت روز قدس

      18794      2905 بازدید