حبیب الله بی طرف وزیر پیشنهادی نیرو دولت دوازهم | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

      جمعه - 27 مرداد 1396      16276      1958 بازدید  

حبیب الله بی طرف روحیه رهبری و متحولگرایانه ای دارد. میگوید باید تحولی بزرگ در ساختار وزارت نیرو ایجاد شود ان هم به دست نیروهای جوان تحصیلکرده و با انگیزه

تحصیلات خود را در مقطع فوق لیسانس از دانشکده فنی دانشگاه تهران در رشته مهندسی عمران سال ۶۵ به پایان رساند و با عضویت در شورای رهبری شش نفره دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در ۱۳ آبان ۵۸ گروگانگیری در سفارت آمریکا را رهبری نمود.

حبیب الله بی طرف سیاستمدار مدرس دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است که در یزد بدنیا آمده و امسال ۶۱ ساله میشود.

از سال ۶۹ تا پایان ۷۳ به مدت ۵ سال در سمت معاون آموزشی وزارت نیرو در دوران وزارت زنگنه فعالیت داشت و و همزمان به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه در مراکز آموزش عالی تدریس میکرد.

در سال ۷۶ تا ۸۴ در کابینه اول و دوم دولت اصلاحات به مدت ۸ سال عهده دار وزارت نیرو بود.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه نیرو ۱۳۸۴، رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران ۱۳۹۴ و معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت ۱۳۹۵تاکنون از دیگر سوابق اوست.

همکاری حبیب الله بی طرف با بیژن نامدار زنگنه اورا به معاونت امور پژوهش و فناوری وزارت نفت در سال ۹۵ کشاند.

اکنون که چالش های صنعت آب یکی از بحران های کشور است، منابع آب محدود و صنعت کشاورزی نیازمند بهره برداری درست از منابع آب است او به عنوان وزیر نیرو از سوی رییس جمهور معرفی شده است وبرنامه هایش را در راستای حل همین مشکلات طراحی کرده است .

اجرای طرح احیا و تعادل بخشی به منابع آب زیر زمینی ، ، اجرای مهار آبهای سطحی، ارتقای شاخص بهره مندی مردم از فاضلاب، جلوگیری از آلودگی منابع آبی و ارتقای کیفیت آن ، ، اصلاح ساختار اقتصاد آب در مدیریت مصرف و ارتقای بهره وری را از جمله رئوس برنامه های او در مدیریت وزارت نیرو دانست.

نویسنده: پرستو ولی زاده

 
 

عقب‌نشینی 2719 واحدی شاخص بورس تهران

      18861      122 بازدید