عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم + ویدیو | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

عباس آخوندی ۶۲ ساله نوه دختری علامه ایمنی از مراجع نجف اشرف و باجناق سید محمد علی شهیدی محلاتی و علی اکبر ناطق نوری ،کارشناسی ارشد مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه تهران و دکتری اقتصاد سیاسی از لندن.

به گزارش تهرانوند ، زمانیکه ناطق نوری وزیر کشور بود آخوندی معاونت سیاسی آن وزارتخانه را تجربه کرد و از سالهای ۷۲ تا ۷۶ وزیر مسکن و شهر سازی مرحوم هاشمی رفسنجانی بود.

در دولت یازدهم وزیر راه و شهرسازی شد اما در همین دوره دوبار در مجلس شورای اسلامی استیضاح شد. او معتقد است مسکن مهر طرح مزخرف است و بر همین اساس نمایندگان مجلس او را بخاطر عملکرد ضعیف در مسکن مهر استیضاح کردند. حادثه برخورد دو قطار مسافر بری در سمنان و کشته شدن ۴۵ نفر باعث استیضاح دوم او شد.

آخوندی توانست با سه شرکت هواپیما ساز خارجی قرار داد خرید ۲۰۰ هواپیما را به امضا برساند و بعد از چهل سال هواپیماها نو را وارد ناوگان هوایی کشور کند این هواپیماها آنقدر برایش مهم بود که به خاطر آنها حتی با خبرنگاران هم برخورد کرد.

افزایش میزان وام مسکن از دیگر اقدامات او بود این اقدام گرچه نتوانسته رونق را به بازار مسکن برگرداند اما امید خانه دار شدن را در بسیاری زنده کرد. حال آخوندی پرحاشیه برای وزارت راه و شهرسازی دولت دوازدهم تعیین شده است تا طرح های نیمه تمام خود را تمام کند، حتی مسکن مهر را.

نویسنده: پرستو ولی زاده

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false