ضرورت نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه فست فود | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند؛ وحیده شایگان افزود: با توجه به اینکه تقریبا اکثر اقشار جامعه و خصوصا کودکان، نوجوانان و جوانان در گروه مصرف کنند گان عمده فست فودها قرار دارند، لازم است برای تولید فرآورده های غذایی سالم چند عامل در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: توصیه می شود زمانی که مقدار روغن فرایر به ۱۵ تا ۲۵ درصد ظرفیت اصلی دستگاه رسید تخلیه شده و روغن جدید جایگزین شود. زمان مناسب تعویض روغن مانع تشکیل اسیدهای چرب آزاد و سایر ترکیبات بیماری زا خواهد بود.

شایگان افزود: دمای مناسب پخت و سرخ کردن بسته به نوع و اندازه و مقدار ماده غذایی متغیراست ولی بطور معمول دما به ۱۶۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد می رسد. هرچقدر دمای پخت کمتر باشد آسیب کمتری به ساختار روغن، ماده غذایی و نهایتا به مصرف کننده وارد می شود.

وی اظهار داشت: در بسیاری از کشورهای دنیا در رستوران های زنجیره ای مشهور که رضایت مشتری و کیفیت غذا کاملا جزو الزامات واحد تولیدی است، سیستم HACCP اجرایی شده است در چنین واحدهایی حضور کل زنجیره تهیه و تولید غذا تحت کنترل است.

کارشناس مواد غذایی گروه روغن‌های خوراکی اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو افزود: نیاز انسان به غذا مانند نیاز او به آب، هوا، امنیت و ایمنی، امری حیاتی و غیرقابل اغماض است لذا ضرورت دارد مراحل تولید مواد غذایی تحت کنترل و نظارت افراد متخصص و کارشناس باشد تا غذای سالم دست مصرف کننده برسد .

شایگان در پایان گفت: حضور مسئول فنی ماهر و مجرب به منظور نظارت و کنترل عوامل بهداشتی کلی و همینطور رعایت اصول و شرائط مناسب تولید، در واحدهای تولید مواد غذایی فست فود باعث کاهش نگرانی ها از کیفیت غذا خواهد بود.

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false