خیابان سی تیر، میزبان شب زنده داران/ طرحی زیبا ولی با نقایص فراوان | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند؛ سی تیر نام یکی از خیابان های تاریخی شهر تهران است که شهرداری تهران از ابتدای سال 95 اقدام به سنگ فرش کردن این خیابان کرد تا با این اقدام بافت تاریخی خیابان را که در آن پر از موزه و خانه های تاریخی است، حفظ کند. نوروز سال 96 بود که شهرداری با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی با قرار دادن چندین کافه و رستوران سیار این خیابان را تبدیل به یکی از مراکزی کرد که توریست ها و شهروندان پایتخت از آن بازدید کنند. در ابتدا معلوم نبود که آیا این طرح تنها مختص به نوروز است یا قرار است همچنان ادامه داشته باشد.

به هر حال این طرح ادامه پیدا کرد و این خیابان در شب های ماه مبارک رمضان میزبان مردم روزه دار بود و برای اولین بار مردم تهران پرسه زنی و قدم زدن در شب های تهران را تجربه کردند.

در واقع جذابیت کافه های سیار و نوع فضای به وجود آمده در این خیابان، سلفی بگیران و کاربران فضای مجازی را به سمت خود کشانده بود.

 متاسفانه به دستور اماکن تمام مغازه های تهران به غیر از برخی داروخانه ها و آژانس ها باید از ساعت دوازده شب به بعد مغازه خود را ببندند و همین امر باعث شده که شهروندان پس از ساعت دوازده شب با یک شهر خاموش رو به رو شوند.

اخیرا ازدحام جمعیت در خیابان سی تیر به حدی زیاد شده است که مردم با مشکل جای پارک خودرو مواجه هستند و مجبور می شوند ماشین های خود را در کوچه های دورتر پارک کنند. استقبال مردم از این طرح نشان از آن دارد که مردم به شدت مشتاق شب گردی های شبانه هستند و اگر مسئولین این فضا را برای مردم مهیا سازند حتما از ان استقبال بیشتری می کنند.

با این وجود این طرح نقایص فراوانی هم دارد که شاید ناشی از بی تجربگی باشد و باید به مرور زمان نقایص آن را برطرف شود. برای مثال تراکم کافه ها و رستوران ها بسیار بالاست و همین امر سبب شده فضای کافی برای پیاده روی یا نشستن بر روی صندلی ها بسیار سخت باشد.

از طرفی به نظر می رسد هیچ نظاتی بر قیمت ها و کیفیت غذا ها و آبمیوه ها نمی شود و این گونه می توان گفت که قیمت ها از مغازه های عادی سطح شهر بسیار گران تر است و همین دلایل کافی است که اکثر شهروندان به یک بار بازدید از این فضا اکتفا کنند و بار دومی وجود نداشته باشد.

از مشکلات دیگر این خیابان، تردد موتور سیکلت و باز شدن خیابان در ساعات نیمه شب بر روی خودروها است که این کار شدیدا برای مردم مشکل ساز شده بود. اگر قرار بر این است که این خیابان برای قدم زدن باشد پس هیچ معنا ندارد که وسایل نقلیه در آن تردد کنند.

کمبود سطل های زباله از دیگر مشکلات این خیابان است که باعث شده مردم زباله های خود را کنار سطل های مملو از زباله بگذارند و صحنه زشتی را به وجود آورند.

با وجود این مشکلات باز هم جای شکرش باقی است که بلاخره مسئولین چنین فضایی را برای مردم به وجود آوردند و با استقبال جمعیت باید به این فکر باشند تا یک خیابان یا مکان دیگری را که پارکینگ هم داشته باشد برای چنین طرحی در نظر بگیرند. 

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false