پیشرفت 80 درصدی تونل«آرش اسفندیار» ششمین تونل شهری/خروج بزرگراه های مدرس و حقانی از ترافیک سنگین | پایگاه خبری تهرانوند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

falseit is false
false
false

به گزارش پایگاه خبری تهرانوند، علیرضا جاوید معاون فنی عمرانی شهرداری تهران، در خصوص زمان بهره برداری از تونل اسفندیاری در منطقه 3 اظهار داشت: یکی از مهمترین پروژه های عمرانی این دوره از مدیریت شهری، ایجاد دسترسی در مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید مدرس در امتداد اتوبان نیایش بود. بدین معنا که در امتداد بزرگراه نیایش که خیابان اسفندیار و آرش که منتهی به بزرگراه شهید مدرس می شود، هیچ گونه دسترسی برای تردد در مسیر شرق وجود نداشت.

وی در ادامه افزود: همچنین رانندگانی که از مسیر خیابان فریدافشار در خیابان ظفر قصد تردد در مسیر غرب اتوبان شهید مدرس و نیایش را دارند، این امکان برایشان میسر نبود. همین موضوع باعث شد که در مسیر شمال به جنوب بزرگراه شهید مدرس و شرق به غرب بزرگراه شهید حقانی و صدر، از تردد زیادی برخوردار باشند و ترافیک سنگینی در معابر بزرگراهی ایجاد شود.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران با اشاره به این که برای برون رفت از ترافیک سنگین این معابر بزرگراهی، تونلی به طول 2 کیلومتر طراحی شد که از انتهای بزرگراه نیایش آغاز و از مسیر زیرسطحی بزرگراه شهید مدرس ادامه خواهد داشت. لازم به ذکر است که عملیات حفاری این تونل مهم شهری ترافیکی به پایان رسیده است. همچنین عملیات لاینیگ و بتن ریزی این تونل نیز به پایان رسیده است.

جاوید در ادامه تصریح داشت: نکته ای که وجود دارد این است که عملیات آب بندی این تونل به دلیل حساسیتی که دارد، بایستی به طور دقیق انجام شود و در حال عملیاتی شدن است. امیدوار هستیم که تا پایان دوره مدیریت فعلی شهرداری تهران، امکان استفاده از آن مهیا شود. درحال حاضر حدود 80 درصد عملیات عمرانی این پروژه به پایان رسیده است.

انتهای پیام/

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false